Pracownia innowacji

Baza wiedzy


Usługi społeczne, innowacje społeczne i ich projektowanie

W tym miejscu znajdziesz definicje podstawowych pojęć oraz metod, z którymi wiąże się projektowanie usług i innowacji społecznych. Znajdziesz tu inspiracje z przykładami z wdrożonych innowacji oraz opisy zarówno dobrze, jak i źle zaprojektowanych usług.

Przykłady pomogą Ci projektować nowe usługi, pomogą także uniknąć błędów. Na moim blogu znajdziesz również informacje o wydarzeniach związanych z nurtem myślenia projektowego (design thinking) w obszarze usług społecznych.

Chcesz się czymś podzielić, o coś zapytać; zasugerować, o czym mogłabym przygotować artykuł? Napisz do mnie!

Artykuły

Wybierz kategorię artykułów z Bazy wiedzy:

Innowacje społeczneMetody projektowania usług społecznych

Artukułów na stronie:

agnieszka
23.02.2016

Nowe sposoby zbierania funduszy na finansowanie projektów społecznych, możliwość spożywania domowych obiadów w domowych warunkach w przerwie na lunch czy używanie zeschniętych liści do (...)

agnieszka
23.02.2016

Innowacyjność wymaga kreatywności, a ta jak wiadomo nie lubi schematów i ma burzyć te, które już istnieją. Ale czy zawsze innowacyjne rozwiązania są przyjmowane z hurra optymizmem, czy (...)

agnieszka
23.02.2016

Co przyniósł rok 2015? Wiele ciekawych innowacji, które rozwiązują poważne problemy społeczne. Poniżej pięć innowacji, które uważam za najciekawsze. Maszyna przetwarzająca ścieki na (...)

agnieszka
15.12.2015

26 listopada 2015 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu Komisji Europejskiej na innowacje społeczne, które mają przyczynić się do „Nowego Wzrostu”. Jakie pomysły wygrały? Kto był blisko (...)

Agnieszka Skowrońska
29.07.2015

Bezrobocie, bezdomność i niepełne uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym to pierwsze trzy problemy, które opisałam jako wymagające innowacyjnych rozwiązań (w (...)

Agnieszka Skowrońska
17.07.2015

Innowacje społeczne polegają na poszukiwaniu skutecznego rozwiązania określonego problemu społecznego. Takich problemów jest w naszym świecie bardzo wiele. W jednej części świata jest to (...)